Son Yazılar

E-Okul Nedir Nasıl Kullanılır?

Günümüzde gerek Milli Eğitim Bakanlığı gerekse veliler ve öğrenciler tarafından okul alanında en fazla kullanılan e-okul vbs sistemidir. Çünkü E-okul vbs sisteminde bir çok işlem kısa sürede ve kolay bir şekilde yapılmaktadır.

E-okul veli bilgilendirme sistemi, öğrencilerin tüm okul ve gelişim verilerinin bulunduğu veri tabanıdır ve bu veri tabanının yöneticisi de Milli Eğitim Bakanlığı’dır.

E-okul veli bilgilendirme sisteminde hem öğrenciler hem de veliler öğrencilerin sınav notlarını, sınav tarihlerini hatta devamsızlık bilgilerini dahi öğrenebilirler. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından merkezi olarak yapılan TEOG sınavlarının sonuçları dahi bu sistem aracılığı ile öğrencilere ve velilere duyurulmaktadır.

E-okul vbs sistemine giriş yapacak olan veliler ya da öğrenciler internetten E-okul sayfasına girdikten sonra öğrenciye ait TC kimlik numarası, okul numarası ve bir kaç kimlik bilgisi gibi bilgileri ekrana girerek doğrulama yaparlar daha sonra sistemde söz konusu öğrenciye dair tüm bilgilere ulaşabilirler.

Yukarıda e-okul vbs sisteminde not bilgisinin de bulunduğunu ifade ettik. Aynı zamanda bu not bilgisi kısmından öğrencinin kaç gün raporlu olarak ve raporsuz olarak ayrı ayrı devamsızlık bilgilerine ulaşmak mümkün olmakla birlikte öğrencinizin hangi derslerden hangi sınavlara ne zaman girdiğini de rahatlıkla görebileceğiniz E-okul veli bilgilendirme sistemi hem öğrenciler hem de veliler için oldukça büyük bir kolaylık olmaktadır.

Sizler de E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2017 Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Aşağıdaki Yorum Bölümünden Hemen Bize Yazın Cevaplayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.