Son Yazılar

2018 Lise Puanları Ne Zaman Açıklanacak

2017-2018 eğitim-öğretim yılı nihayetinde sona erdi. Bizler de bu yazımızda sizlere 2018 lise puanları ne zaman açıklanacak kısaca hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağız.

2017-2018 teog döneminde hem veliler hem de öğrenciler taban puanları ve yüzdelik dilimleri araştırarak doğru bir tercih listesi hazırlayabilmek için çaba gösterdiler. Milli Eğitim Bakanlığı tercih döneminden önce taban puanların ve yüzdelik dilimlerin olduğu bir kılavuz hazırlayarak kamuoyu ile paylaştı. Bu kılavuz içinde il il ülke genelinde bulunan tüm fen liselerinin, Anadolu liselerinin ve meslek liselerinin taban puanları ve yüzdelik dilimleri açıklandı.

2017-2018 TEOG YEP verileri 30 Haziran tarihinde Milli eğitim Bakanlığının resmi sitesinden açıklanacak. Öğrenciler ve veliler bu YEP puanları doğrultusunda tercihlerini yaptılar ve büyük bir heyecan ile sonuçların açıklanacağı günü beklemeye başladılar.

Veliler ve öğrenciler tercih döneminde her ne kadar liselerin taban puanlarını göz önünde bulundurmuş olsalar da tercih döneminde asıl önemli olan husus liselerin yüzdelik dilimleri büyük önem taşımaktadır. Çünkü her lisenin taban ve tavan puanları çok fazla değişiklik gösterse de yüzdelik dilimleri yerleştirmelerde daha fazla seçici ve eleyici bir husus olmuştur.

Öğrenciler ve veliler yüzdelik dilimlere ve taban puanlara dikkat ederek tercih işlemlerini gerçekleştirdiler. Şimdilerde ise gözler 11 Ağustos’da sonuçları açıklayacak olan Milli Eğitim Bakanlığına çevrildi.

2018 Lise Taban Puanları Başlıklı Yazımız Hakkındaki Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıda Yer Alan Yorum Bölümünden Hemen Bize İletebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir

E-Okul Sisteminde Notlar Nasıl Hesaplanır?

E-okul veli bilgilendirme sistemi içerisinde öğrencilere ait bir çok bilgi yer almaktadır. Veli bilgilendirme sistemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.